Cholin pro zlepšení paměti a koncentrace

Cholin je ve vodě rozpustný analog vitamínu s funkcí základní živiny. Je prekurzorem pro neurotransmiter acetylcholinu, který se podílí na mnoha funkcích, včetně paměti a svalové činnosti. Vyskytuje se např. v lecitinu (jako fosfátový ester), který je přítomen v mnoha rostlinných a živočišných tkáních. 

Zlepšení paměti je způsobeno přeměňováním na neurotransmiter acetylcholin, díky kterému dokáže mozek mnohem rychleji a kvalitněji komunikovat. Acetylcholin ovládá mimo jiné vylučování mnoha dalších neurotransmiterů (Dopamin, Glycin, Glutamát) a jeho nedostatek může vést až k Alzheimerově chorobě.

Z těchto důvodů je patrné, že tato látka funguje jako silný kognitivní zesilovač, který se dá využít pro podporu paměti. Zlepšení paměti jde ruku v ruce se schopností se učit, a proto tento doplněk hojně využíván také studenty.

Zlepšení koncentrace, která je ve většině případů očividná. Podle jedné studie bylo navíc dokázáno, že při použití alpha GPC s kofeinem a fosfatdylserinem měli osoby zvýšenou pozornost a reakční i při akutním stresu. To znamená, že poskytnutím zdravých živin a cholinu se vaše mysl může mnohem lépe soustředit. Proto je tento doplněk vhodný pro lidi, kteří mají problémy s koncentrací, ač se jedná o studenty, nebo o psychicky vytížené lidi.

Zpět do obchodu
Najdete nás i na MALL.CZ