Alpha GPC

Alpha GPC příznivě působí na:

 

 

alphanove

 

Co je Alpha-GPC?

Alpha-GPC je přírodní doplněk stravy obsahující cholin zvyšující produkci acetylcholinu, který se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Tato látka je mimo jiné odpovědná za kognitivní funkce, jako je paměť, přemýšlení a soustředění.

 

 

Hlavní výhody používání Alpha-GPC:

 

1) Zlepšení paměti 

Díky zvýšenému množství cholinu, který se v těle přeměňuje na neurotransmiter acetylcholin, dokáže mozek mnohem rychleji a kvalitněji komunikovat, díky čemuž dochází ke zlepšení paměti. Acetylcholin ovládá mimo jiné vylučování mnoha dalších neurotransmiterů (Dopamin, Glycin, Glutamát) a jeho nedostatek může vést až k Alzheimerově chorobě.

   Z výše uvedených důvodů je patrné, že tato látka funguje jako silný kognitivní zesilovač, který se dá využít jako podpora paměti, díky které silně zvýšíme schopnost učit se.

 

2) Zlepšuje soustředěnost

 Jeden z hlavních přínosů je zlepšení pozornosti. Podle jedné studie, která používá  Alpha-GPC spolu s kofeinem a fosfatdylserinem prokázala zvýšenou pozornost a reakční dobu u osob podstupujících akutní stres. Poskytnutím zdravých živin a cholinu se můžete mnohem lépe soustředit. Proto je vhodný pro lidi, kteří mají problémy se soustředěním.

 

3) Zvýšení energie

Další předností Alpha GPC jsou její stimulační účinky. Ačkoli je tato látka nejvíce známá pro své kognitivní účinky (účinky na paměť), působí také jako stimulant. Z výzkumů je patrné, že pravidelné užívání zvyšuje energii až o 14%. Dokonce byly potvrzeny případy, kde byly stimulující účinky zřetelné již při prvním použití. Proto je tato látka také hojně využívána jako výživa pro sportovce, kteří hledají zvýšení energie a soustředění při sportu.

 

4) Růst svalové hmoty

Další studie potvrzuje, že již po týdnu užívání Alpha-gpc narůstá pevnost a rychlost růstu svalové hmoty hlavně díky produkci růstového hormonu v těle. Díky podpoře růstu svalové hmoty a zvyšování energie je tato látka velmi ceněna jako výživa pro sportovce a je součástí mnoha doplňků

 

5) Zlepšení nálady a mentální energie

Díky Alpha GPC si dodáte více mentální energie, díky které budete mít lepší náladu. Tento efekt můžeme alespoň částečně vysvětlit na základě doplnění množství cholinu, který mimo jiné zvyšuje bdělost a zvyšuje jasnost při myšlení. Alpha-GPC je dopamingerní, což znamená, že pozitivně ovlivňuje naši náladu, motivaci a schopnost cítit potěšení.

 

6) Pomoc při Alzheimerově chorobě

S postupujícím věkem se v těle bohužel snižuje množství Acetylcholinu, což je charakteristickým znakem neurogenerace. Naštěstí existují látky, které toto množství doplňují a napomáhají k oddálení či zlepšení stavu. Alpha GPC je jednou z mála opravdu fungujících potravinových doplňků, které přímo tuto látku doplňují a pomáhají při této nemoci. I když tuto nemoc nejde vyléčit, je možné ji s tímto doplňkem oddálit, či zmírnit její průběh. 

 

 

 

 

Najdete nás i na MALL.CZ